Кінний спорт на літніх Олімпійських іграх 1980
Кінний спорт на XXII Олімпійських іграх | |
Золота медалістка в індивідуальній виїздці Елізабет Тойрер і Mon Cherie | |
Місце проведення | |
---|---|
Дати | 25 липня – 3 серпня 1980 |
Учасників | 68 з 11 країн |
← 1976 | 1984 → |
Кінний спорт на літніх Олімпійських іграх 1980 | ||
---|---|---|
Виїздка | індивідуальна | командна |
Триборство | індивідуальне | командне |
Конкур | індивідуальний | командний |
Змагання з кінного спорту на літніх Олімпійських іграх 1980 у Москві тривали з 25 липня до 3 серпня в Кінно-спортивному комплексі профсоюзів[ru] і на стадіоні Лужники (гран-прі з індивідуального конкуру). В програмі було три види кінного спорту: виїздка, триборство[en] і конкур. Кожен з них поділявся на індивідуальні та командні змагання, тобто загалом розіграно 6 комплектів нагород.
Через бойкот літніх Олімпійських ігор 1980 з боку країн західного блоку, лише 11 країн взяли участь у змаганнях з кінного спорту: Австрія, Болгарія, Гватемала, Фінляндія, Угорщина, Індія, Італія, Мексика, Польща, Румунія та СРСР. Отож, серед учасників було лише кілька провідних вершників світу, зокрема збірна Італії з триборства, а також чемпіонка Європи з виїздки автрійка Sissy Theurer[1].
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Індивідуальна виїздка |
Елізабет Тойрер на Mon Cherie (AUT) |
Юрій Ковшов на Igrok (URS) |
Віктор Угрюмов на Shkval (URS) |
Командна виїздка |
СРСР (URS) Юрій Ковшов і Igrok Віктор Угрюмов і Shkfval Віра Місевич і Plot |
Болгарія (BUL) Петар Мандаджиєв і Stchibor Светослав Іванов і Aleko Георгі Гаджиєв і Vnimatelen |
Румунія (ROU) Ангелаке Донеску і Dor Думітру Веліку і Decebal Петре Рошка і Derbist |
Індивідуальне триборство |
Федеріко Роман на Rossinan (ITA) |
Оліксандр Блінов на Galzun (URS) |
Юрій Сальников на Pintset (URS) |
Командне триборство |
СРСР (URS) Оліксандр Блінов і Galzun Юрій Сальников і Pintset Валерій Волков і Tskheti Сергій Рогожин і Gelespont |
Італія (ITA) Федеріко Роман і Rossinan Анна Казагранде і Daleye Мауро Роман і Dourakine 4 Маріна Шьоккетті і Rohan de Lechereo |
Мексика (MEX) Мануель Мендівіль і Remember Давід Барсена і Bombon Хосе Луїс Перес Сото і Quelite Фабіан Васкес і Cocaleco |
Індивідуальний конкур |
Ян Ковальчик на Artemor (POL) |
Микола Корольков на Espadron (URS) |
Хоакін Перес Ерас на Alymony (MEX) |
Командний конкур |
СРСР (URS) В'ячеслав Чуканов і Gepatit Віктор Погановський і Topky Віктор Асмаєв і Reis Микола Корольков і Espadron |
Польща (POL) Маріан Козіцький і Bremen Ян Ковальчик і Artemor Веслав Гартман і Norton Януш Бобик і Szampan |
Мексика (MEX) Joaquín Pérez і Alymony Хесус Гомес і Massacre Херардо Тассер і Caribe Альберто Вальдес мол. і Lady Mirka |
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | СРСР (URS) | 3 | 3 | 2 | 8 |
2 | Італія (ITA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Польща (POL) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
4 | Австрія (AUT) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Болгарія (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Мексика (MEX) | 0 | 0 | 3 | 3 |
7 | Румунія (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Загалом (7 збірних) | 6 | 6 | 6 | 18 |
- ↑ Evans, Hilary; Gjerde, Arild; Heijmans, Jeroen; Mallon, Bill та ін. Equestrianism at the 1980 Moscow Equestrian Games. Olympics at Sports-Reference.com. Sports Reference LLC. Архів оригіналу за 17 квітня 2020. Процитовано 29 квітня 2020.
{{cite web}}
: Cite має пустий невідомий параметр:|df=
(довідка)
|
|